„S A I H A” - Przemyśl

Obozy, Seminaria

 

Wspomnienia z XII Seminarium Zimowe IFK Kyokushinkai


O godzinie 22.03 wyjechaliśmy pociągiem z Przemyśla do Jeleniej Góry. Gdy dotarliśmy na miejsce postanowiliśmy, że skoro mamy jeszcze dużo czasu to zatrzymamy się na herbatę. Po wypiciu herbatki wyruszyliśmy do ośrodka, w którym mieliśmy mieszkać przez te 3 dni.
Nasze bagaże były trochę ciężkie, ale na szczęście w niesieniu ich pomogli nam nasi koledzy. Na miejscu Senpai rozdał nam klucze do pokoi. Pokoje były dwuosobowe z łazienkami.
Po rozpakowaniu się część naszej grupy, łącznie ze mną, wybrała się w poszukiwaniu ochraniaczy. Okazało się, że popełniliśmy błąd nie kupując ich wcześniej bo bardzo trudno było znaleźć w Jeleniej Górze sklep sportowy, w którym moglibyśmy je kupić. Do hotelu wróciliśmy tuż przed kolacją,
a już o godz. 20.00 był pierwszy trening. Wszyscy podekscytowani wchodzili na salę,ponieważ przyjechał do nas Shihan Nic Da Costa 5 th Dan. Rozgrzewka była całkiem fajna nie myślałam,że to dopiero początek męczących 2 godzin treningu. Jak tylko wróciłam do pokoju i położyłam się do łóżka to od razu zasnęłam. Rano o 7.00 był trening,a zaraz po nim śniadanie. Po śniadaniu był następny trening. Po pierwszym treningu przyzwyczaiłam się do bólu i ćwiczyłam wytrwale do końca.


Na drugi dzień odbył się egzamin jednak nie wszyscy go zdali. Podczas gdy Shihan meczył zdających na egzaminie trening prowadził Sensei Dymitry Alechnowicz 4 Dan z Białorusi. Wszystkie treningi były bardzo ciekawe, a na treningu z senseiem uczyliśmy się także technik samoobrony i walki
w parterze. W niedzielę po południu wszyscy zaczęli się pakować i przygotowywać do odjazdu.
Było nam żal opuszczać to miejsce bo kiedy już każdy przyzwyczaił się do tych treningów trzeba było wracać do domu. To seminarium bardzo wiele wszystkich nauczyło. W pociągu jazda była męcząca,ale dało się wytrzymać.


To była niezapomniana przygoda.:) Martyna - 6 kyu

 


XII Seminarium Zimowe IFK Kyokushinkai
 

 

W dniach 22 do 24 lutego 2008 roku w Jeleniej Górze odbyło się XII Seminarium Zimowe IFK Kyokushinkai. Głównym instruktorem na seminarium był Shihan Nick Da Costa 5 th Dan z Wielkiej Brytanii, a poświecone było ono doskonaleniu techniki walki w clicker, knockdown i samobobronie Z klubu „SAIHA” Przemyśl w seminarium wzięło udział 11 osób:

 

  1. Senpai Jan Wac 2 Dan
  2. Marek Mikołajczyk 1 kyu
  3. Janusz Młot 2 kyu
  4. Arkadiusz Wnęk 2 kyu
  5. Ewelina Wnęk 4 kyu
  6. Krzysztof Świdrak 5 kyu
  7. Sylwia Sydorów 6 kyu
  8. Martyna Wota 7 kyu
  9. Agnieszka Kowaliw 7 kyu
  10. Natalia Kowal 7 kyu.

 

W seminarium uczestniczyli też adepci karate z klubów IFK z Polski oraz karatecy z Białorusi. Ogółem 43 osoby w tym 11 czarnych pasów.
W ciągu trzech dni seminarium odbyło się sześć dwugodzinnych sesji treningowych. Pierwszy trening rozpoczął się w piątek o godz. 20.00 a zakończył po 22.00. W sobotę mieliśmy okazję uczestniczyć w trzech treningach, z których pierwszy rozpoczął się o godz. 7.00 a zakończył o godz. 9.30. Ostatnie dwa treningi odbyły się w niedzielę.


W czasie seminarium zostały też przeprowadzone egzaminy sędziowskie kata, clicker i knockdown. Shihan Nick Da Costa zaprezentował wiele bardzo ciekawych ćwiczeń rozwijających umiejętności techniczne, siłę i szybkość. Dużo czasu poświęcił nauce różnego rodzaju kombinacji kopnięć, uderzeń, zwodów i podcięć doskonalących technikę walki knockdown.


Wszystkie treningi przeprowadzone były na bardzo wysokim poziomie, wymagały dużej wytrzymałości i koncentracji od wszystkich ćwiczących. Shihan w bardzo konkretny i kompetentny, a równocześnie bardzo życzliwy sposób udzielał wyjaśnień i demonstrował poszczególne ćwiczenia, techniki i kombinacje. Podczas treningów swoją uwagę poświęcał wszystkim ćwiczącym niezależnie od poziomu zaawansowania. Udział w seminarium dał nam możliwość rozwijania swoich umiejętności, a także poznania nowych technik i metod treningu. Doświadczenia wyniesione z treningów z Shihan Da Costa z całą pewnością ubogaca nasze cotygodniowe treningi w Przemyślu i Stubnie. Agnieszka -6 kyu