„S A I H A” - Przemyśl

Zawody

II NOWOROCZNY TURNIEJ
KARATE KYOKUSHINKAI IFK
Lewin Brzeski 12 stycznia 2008r


 

W dniu 12 stycznia 2008 roku w Lewinie Brzeskim odbył się II Noworoczny Turniej Karate Kyokushinkai - IFK. Głównym organizatorem imprezy był Senpai Dariusz STRUSKI 2 Dan, a zawody zostały rozegrane w nowoczesnej hali sportowej gimnazjum mieszczącego się przy ulicy Zamkowej. W turnieju wzięli udział zawodnicy pięciu klubów z Lewina Brzeskiego, Wrocławia, Bytomia, Opola i Przemyśla. Sędziowanie odbywało się zgodnie z ujednoliconymi zasadami IFK. Najliczniej reprezentowana była kategoria juniorów, nieco słabiej seniorów. Zawody otworzył Cauntry Reprezentative IFK w Polsce Senpai Bronisław Szuszkiewicz 2 Dan z Wrocławia, w swoim przemówieniu podkreślał, że wygraną jest już sam start w zawodach bo oznacza pokonanie własnych słabości i dążenie ku coraz lepszemu poznaniu karate.Z Przemyśla do Lewina Brzeskiego pojechała 14 osobowa ekipa zawodników trenujących w sekcji w Przemyślu i Stubnie. Podróż trwała osiem godzin w jedną stronę. Mimo zmęczenia i tremy przed udziałem w tak dużej imprezie, nasi zawodnicy wykazali się dobrym przygotowaniem do zawodów KATA I CLICKER.

 

W ogólnej klasyfikacji Saiha Przemyśl uzyskała cztery medale:

 

dwa złote dla Sylwii SYDORÓW 7 kyu i Marka MIKOŁAJCZYKA 1 kyu (clicker),

dwa brązowe dla Dominiki KOWALIW 6 kyu (clicker i kata),

poza tym nasi zawodnicy Konrad SARZYŃSKI 5 kyu, Natalia KOWAL i Krzysztofa SWIDRAK 6 kyu(clicker), zajęli czwarte miejsca.

 

Oprócz wyników radość sprawiła też możliwość spotkania z kolegami i koleżankami z innych klubów, z którymi widzieliśmy się ostatnio podczas letniego obozu w Darłówku. Do domu wróciliśmy około godziny trzeciej w nocy, zmęczeni, ale z przeświadczeniem, że było warto i że zdobyte doświadczenie zaowocuje podczas kolejnych zawodów, które już na wiosnę….w Przemyślu.