„S A I H A” - Przemyśl

Symbole w Kyokushinkai - IFK

Kanku Symbolem Kyokushinkai jest Kanku. Kanku pochodzi z Kanku Kata. W tym Kata, ręce unoszą się do pozycji, przez którą pilnie się przyglądasz niebu, w tym momencie powstaje ten symbol. Punkty Kanku wyznaczają palce i wyobrażają one podstawy lub szczyty. Szerokie

części symbolu, które formują nadgarstki, symbolizują siłę. Centrum symbolu wyobraża nieskończoność, nie zbadaną głębie. Całe Kanku opiera się i zawiera na okręgu, które wyobraża ciągłość i okrężny ruch.

Międzynarodowa Federacja Karate

Międzynarodowa Federacja Karate została założona w 1992 roku przez Shihan Steva Arneil'a i posiada oddziały na całym świecie. Jej zadaniem jest promocja Karate na płaszczyźnie międzynarodowej z zachowaniem idei, niezależności i własnej filozofii poszczególnych krajów. Znakiem Federacji jest symbol wznoszącej się fali. Symbol ten zapożyczony jest z Saiha Kata. Fala symbolizuje fakt, że nie ma znaczenia jak wielkie zadanie czy problem znajduje się przed Tobą - determinacja i wytrwałość pomoże ci wznieść się i pokonać wszystkie przeszkody.


Kyokushinkai jest nazwą naszego stylu.

ZNACZENIE KYOKUSHINKAI

KYOKU - to ostateczny, podstawowy

SHIN - prawda lub realność

KAI - stowarzyszenie, związek Zrozumienie pełnego znaczenia wymaga czasu

Dotychczas działające struktury IFK w Polsce pożna przeczytać na stronie federacji www.ifk-poland.pl